Teplákovy záležitosti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milé a krásné rozvahy k desce

3 posters

Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  balco Mon Nov 16, 2009 8:01 pm

Zařídil jsem splendidní cenu 385/240 za hodinu.

Natáčení základů nás přijde na cca 10-15tis (což je výbornýýýýáááuu).


Jsem o tom dost přemýšlel... V zásadě souhlasím s konceptem 10+Gebersilasie, ale asi fakt v týhle chvíli nechci "pohřbít" žádnou z pecek, resp. model 12+Geber. mi přijde úplně stejně přijatelnej. Abych pro to udělal dost, rozmýšlím, co bych "byl ochotnej obětovat", v pořadí, viz níž. Jestli vyhazovat tak pouze pokud se na tom všichni shodneme.

Stejně bych ale raději natočil víc a kdyžtak nedodělal, nechal jako roztočenej matroš, nebo i dodělal a nedal na cd. Další argument pro 12+ je ten, že když už máme tyhle levný podmínky, můžeme ty "béčkový" skladby aspoň natočit v rámci jednoho nazvučení bicích a udělat si z nich demo jako online screams, byť jen pro nás, radost, jako bonusy, nebo abychom zjistili jak ty pecky fungujou...tohle všechno podle mě má smysl. Za půl roku zjistit, že bychom vlastně chtěli natočit ty zbylý dvě pecky, by znamenalo vrážet do toho mnohem větší prachy i úsilí.

Na druhou stranu chápu, že tohle jde trochu proti modelu "připravenej projekt, odpovědná produkce, víme co chceme, koncepční cédéčko" atd.

Co na desce být nemusí
- Last Action Chip (pracný udělat skvěle, jinej zvukovej design než ostatní pecky = hodně úsilí, nejistota jak dopadne)
--- pak dlouho nic ---
- Snow Falls (nějak jsem po dlouhym přemýšlení dospěl k tomu že mě vlastně zas tak nebaví)
- Holy Edur (ale platí to o čem jsme se bavili ve zkušebně)
- Fist

Někde uprostřed
- HipHop (nakonec může bejt jenom takovej koncertní)
- See Tha Lite (trochu přehodnocuji, hlavně bude spíš těžší ji vyprodukovat, pořád jí ale dost hodně věřím)

Podle mě "musíme natočit":
- Online Screams (jak říká Cyril, o tom nebudem diskutovat)
- Fuck (žánrově "core", hodně málo práce s natáčením)
- Balada (potenciál, pomalá)
- Rachejtle/rollabout (potenciál, i když hodně práce a trochu zpronevěření se žánru)
- Gebersilasie (jednoduchej a zábavnej)
- Southie
- Gott To Know (není co řešit, na tom se asi stejně všichni shodnem)

...a jestli jsem na něco zapomněl, tak nevím do který kategorie to pak spadne, žejo...
balco
balco
Admin

Poeet p?íspivku : 938
Age : 41
Registration date : 13. 01. 07

https://teplaky.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Re: Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  balco Mon Nov 16, 2009 8:14 pm

Producentské poznámky

- mno, musíme z toho udělat peklo. Žádnej příjemnej bigbítek, ale živelný hrocení. Hodně kontrastu.
balco
balco
Admin

Poeet p?íspivku : 938
Age : 41
Registration date : 13. 01. 07

https://teplaky.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Re: Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  radyo Tue Nov 17, 2009 9:54 am

Nepouštět určitě Snow Falls a Fist, prosím.

Gebrselassie je tam, doufám, vyloženě jako taková sranda doprostřed, vyloženě JEN dramaturgicky, jinak se na ní snad ani nedá tak jasně trvat, ne?

Souhlasím s tím nahrát základy pro 13 věcí a pak se rozhodovat. Ty 2 až 3, který nebudou úplně jasný, že je chceme na nějakej konečnej lisovanej produkt, se aspoň vytříběj. A proto bych na ty 2 až 3 místa nominoval naopak skladby, u kterejch vůbec nevíme, co s nima, ale který chceme hrát (takže ne Country, ale klidně Studiovka třeba, jestli mi rozumíte). Zkrátka dělat 2 až 3 věci jako vyloženě práci na těch věcech, a když se povedou, můžeme je tam klidně nakonec dát. Sice trochu luxusní způsob, ale spíš, než tím pádem několik věcí úplně odepsat. Než bojovat s vyloženě koncertníma peckama (Gebrs., HipHop, Chip, Roll About), tak dát takový, který jsou víc nahrávkový (Studiovka, Holy Lady, vlastne i Alena, urcite See The Light).
radyo
radyo

Poeet p?íspivku : 912
Age : 41
Registration date : 14. 01. 07

Návrat nahoru Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Re: Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  balco Tue Nov 17, 2009 11:26 am

Zajímavý, ale už mi to přijde jako taková příliš luxusně-experimentální varianta.

- Rachejtle určitě na desku ano, ta podle mě nemá moc smysl jako jenom-koncertní.
- Country by nahrávání určitě prospělo, ale mám pocit, že třeba Vítek je s ní nejmíň ztotožněnej
- Gebersilasie je pro mě podobnej model jako Fuck: jednoduše natočený, dobrej materiál, jasně že trošku bonusovej ale to je podle mě něco, co deska hodně potřebuje (třeba Vokurkám přesně takováhle rychlo-srando-bohuso-oživo-věc chybí). Nestráví se s tím ve studiu moc času, bicí, basa & kytara jsou za chvilku hotový, zpěvy možná trochu řešit ale stačí, když to bude mít atmosféru, nemusí to bejt nijak precizní...
- Alena má u mě paleček dolů, páč moc si u ní nedokážu představit "moderní koncept", je to takovej "oldschoolovej bigbítek", z pomalejch je prostě slabší, nemám u ní moc představu kam s ní hnout.


- Podle týhle logiky nevím, proč nepouštět Snow Falls a Fist...samozřejmě že je nechci pouštět, ale když máme něco vyhodit tak mi po dlouhý "intuitivní rozvaze" z toho vyplynuly Smile. Zase uznávám, že vzhledem k množství práce strávený ve studiu třeba na zpěvech jsou hodně přívětivý, protože hotový.
- vždycky jsem byl velkej zastánce Studiovky, ale nový věci maj podle mě větší potenciál.
- a myslím, že abychom se někam hnuli, tak bych se jako základu držel těch třinácti co jsme si vytyčili v Cyrilovým notebooku.
balco
balco
Admin

Poeet p?íspivku : 938
Age : 41
Registration date : 13. 01. 07

https://teplaky.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Re: Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  cyril.hirsch Thu Nov 19, 2009 8:52 am

1) ONLINE CREAMS

2) HOW LOW

3) SNOW FALLS

4) SEE THE LIGHTS

5) GOTT TO KNOW

6) HOLY LADY

7) SOUTHIE

Cool HIP-HOP

9) BALADA

10) FUCK

11) RYCHLÁ

12) GEBRSELASIE




13) (LAST ACTION CHIP)???

14) BACK AT HOME – do píči

15) 4 BREAKING ME - do píči

16) COUNTRY – do píči

17) STUDIOVKA – do píči

18) YOU KNOW BETTER – do píči

19) INTRO – do píči

20) ORIENTÁLNÍ – do píči
cyril.hirsch
cyril.hirsch

Poeet p?íspivku : 486
Registration date : 14. 01. 07

Návrat nahoru Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Re: Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  balco Thu Nov 19, 2009 10:34 pm

hm.
balco
balco
Admin

Poeet p?íspivku : 938
Age : 41
Registration date : 13. 01. 07

https://teplaky.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Re: Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  balco Mon Nov 30, 2009 9:59 am

na klientech nahrávky ze soustředění
balco
balco
Admin

Poeet p?íspivku : 938
Age : 41
Registration date : 13. 01. 07

https://teplaky.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Re: Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  radyo Sun Dec 20, 2009 1:28 pm

Nemusíte se o mě na jaře bát - Běhounek mi volal a říkal, že manažer kapely nechce s tím březnem nijak riskovat a že to pojede ten starej zpěvák, ačkoli sám Běhounek s tím prej dost nesouhlasí. Prej se mnou počítá na spolupráci potom. Takže můžeme propagovat Online Screams jarním turné.

Kdy se vyfotíme. Udělejme to v lednu.

Hopnzo, napiš, pokud se k tomu dostaneš, veškerý možný lednový termíny na zpěvy, pokud už je možný je odhadnout na základě cca pracovních kytar. Dík.
radyo
radyo

Poeet p?íspivku : 912
Age : 41
Registration date : 14. 01. 07

Návrat nahoru Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Re: Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  balco Tue Feb 02, 2010 5:10 pm

Na klientech bouncy i s dnešníma kytarama. Někde (skoro všude) budou chtít ještě stříhat.

V Holy Lady slokách a Gotta Know slokách bude akustika. V Holy Lady nějaký hnusný lupance, pardon.

Zítřek si vzal Rosťa, bude dělat Chambery, já se učit na němnčinu.


Přemýšlejme:
- HipHop nefunguje, nešlape, budem muset střihat do základního loopu, každej úplně jinej shuffle. Pak taky je hrozně prázdnej, bude to chtít nějaký plochy, asi budem muset odstoupit od "živýho garážovýho" modelu, protože je to prostě blbý takhle.
- texty a melodie, ha!!! Fakt se toho bojím mnogem víc, tý dramaturgie, než nějaký "nemoci" v hlase.
- Kde Eliška? Navrhuju Holy Lady, možná See Tha Lite, Gott To Know.
balco
balco
Admin

Poeet p?íspivku : 938
Age : 41
Registration date : 13. 01. 07

https://teplaky.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Milé a krásné rozvahy k desce Empty Re: Milé a krásné rozvahy k desce

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru